Werkzaamheden Lindelaan en Hendrik Ravesteijnplein
Algemeen
Rijswijkers maken veel gebruik van de Lindelaan en het Hendrik Ravesteijnplein. Ook rijdt er steeds meer verkeer. In de afgelopen jaren heeft de gemeente dit gebied verbeterd en toekomstbestendig gemaakt. Nu zijn de werkzaamheden bijna klaar. De stoepen, het wegdek, de bomen en het groen zijn vernieuwd. Ook zijn er nieuwe gas- en waterleidingen en riolering aangelegd. Op dit moment knapt de gemeente het parkeerterrein bij het Hendrik Ravesteijnplein op.
Planning tweede helft van 2026
- Fase 2 van de werkzaamheden aan het Hendrik Ravesteijnplein begint op 10 augustus, deze werkzaamheden duren 6 weken. Tijdens deze periode zijn winkels en woningen bereikbaar, wel zijn er minder parkeerplaatsen op het plein gedurende de werkzaamheden.
- Fase 3 van de werkzaamheden begint in september en zal 5 weken duren. Tijdens deze werkzaamheden zullen winkels en woningen aan het Hendrik Ravesteijnplein bereikbaar zijn met een voetpad.
- Tijdens beide fasen zal supermarkt Hoogvliet bereikbaar blijven, met verminderde parkeermogelijkheden in de buurt.
- De gemeente plant eind 2026 bomen terug op en aan het Hendrik Ravesteijnplein die dit jaar gekapt zijn.
Parkeerterrein Hendrik Ravesteijnplein
De Hoogvliet aan het Hendrik Ravesteijnplein is nu verbouwd. Tegelijkertijd is de gemeente bezig met het vernieuwen van het omliggende parkeerterrein. Zo sluit het straks weer goed aan op de supermarkt en krijgt het een toekomstbestendige uitstraling. Het parkeerterrein krijgt een nieuwe bestrating en nieuwe bomen. Zie hieronder de tekeningen van de werkzaamheden en de parkeermogelijkheden in deze periode. Na de werkzaamheden zal de hoeveelheid parkeermogelijkheden nagenoeg hetzelfde zijn als in de oude situatie.
Bereikbaarheid
Het werk gebeurt in fasen. Woningen en winkels blijven tijdens fase 2 met de auto bereikbaar en tijdens fase 3 te voet. Een deel van het parkeerterrein blijft altijd open. Wel zijn er tijdelijk minder parkeerplaatsen beschikbaar. U kunt in die periode ook parkeren in de omgeving, bijvoorbeeld aan de Lindelaan.
Heeft u vragen over de herinrichting van de Lindelaan en het Hendrik Ravesteijnplein? Neem contact op met het projectteam door uw vraag te mailen naar lindelaan@rijswijk.nl.