Richard Rossel, business controller

“Richard kreeg de kans om iets anders te gaan doen binnen de gemeente Rijswijk en die kans greep hij met beide handen aan.”

Na negen jaar gewerkt te hebben bij het team Belastingen - eerst als senior medewerker en daarna in een coördinerende rol - vond Richard het wel tijd om iets nieuws te gaan doen. Toen de functie business controller bij de gemeente beschikbaar kwam, vroeg een collega aan Richard of deze functie niets voor hem kon zijn. Deze kans greep Richard met beide handen aan en hij solliciteerde direct. Zo kwam hij bij het team Advies en Control terecht en hij werkt hier nog steeds met veel plezier.

Richard vertelt: “Ik ben tijdens mijn werkzaamheden niet alleen maar met cijfers bezig hoor! Zo heb ik bijvoorbeeld veel overleg met teammanagers en kijken we samen hoe we nieuwe doelen kunnen bereiken, hoe we een plan kunnen uitvoeren en hoe het bijvoorbeeld zit met de inzet van personeel en de bijkomende juridische aspecten”.

Na zijn studie, begon Richard zijn carrière bij het Hoogheemraadschap van Delfland op de afdeling Belastingen. Toen deze organisatie het voornemen had om de afdeling Belastingen bij een andere organisatie onder te brengen, is hij om zich heen gaan kijken en kwam hij per toeval een vacature bij de gemeente Rijswijk tegen. 

Richard Rossel
Richard Rossel. Foto door Photo by Lois

“Al tijdens de sollicitatiegesprekken voelde het gelijk heel goed en vertrouwd. Ik kreeg meteen het gevoel dat ik welkom was en dat ze mijn kennis en ervaring goed konden gebruiken”.

Inmiddels werkt Richard als projectleider aan een belangrijk ICT-project en is hij verantwoordelijk voor de vervanging van het financiële systeem van de gemeente. Dit doet hij samen met een projectteam.

Richard: “Misschien werk ik niet helemaal ‘volgens het boekje’, omdat ik niet specifiek ben opgeleid als projectleider. Ik ben meer praktisch ingesteld en niet zo theoretisch. Ik doe mijn ding zoals ik denk dat het hoort en vraag uiteraard ook aan anderen wat ze ervan vinden. Ik ben een aapakker en dan krijg je volop kansen bij de gemeente. Het maakt niet uit welke opleidingen je precies hebt gedaan, al moet je natuurlijk wel een bepaald niveau hebben. Het gaat er vooral om hoe graag je iets wilt en of je bereid bent om in jezelf te investeren.

Tip van Richard aan ambitieuze professionals die iets willen leren:

 “Ik raad zeker aan om hier te komen werken. Er liggen hier veel kansen en je krijgt alle hulp als je jezelf wilt ontwikkelen. Wij zijn een hele vooruitstrevende gemeente die veel vertrouwen heeft in haar medewerkers. Je krijgt veel vrijheid en het is je eigen verantwoordelijkheid om hier goed mee om te gaan”. 

“Daarbij werken we hybride bij de gemeente – zowel vanuit het Huis van de stad als vanuit huis - dit zorgt voor een goede werk-privé balans. De gemeente Rijswijk is een hele fijne organisatie om voor te werken”.